Γ’ Εθνική: Μεγάλη νίκη για τον ΑΟΑΝ στο 90′ – Νίκες για Αλμυρό και Επισκοπή, ήττα στο Ατσαλένιο για τον ΠΟΑ

Με συναρπαστικές αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η δεύτερη (3η) αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στο παιχνίδι που ξεκίνησε στις 15:00, ο ΑΟΑΝ με γκολ του Πήλιου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, επικράτησε του ΑΟ Υπάτου με 1-2 με ανατροπή και πανηγύρισε το πρώτο του «τρίποντο» στο φετινό πρωτάθλημα.

Πρώτη νίκη για Επισκοπή, επικρατώντας του Ελλοπιακού με 3-0 στο Ρέθυμνο, ενώ ο Αλμυρός ήταν ο νικητής του κρητικού ντέρμπι, επικρατώντας του Ερμή Ζωνιανών με 2-0 στο Γάζι.

Πρώτη ήττα για τον ΠΟΑ, με σκορ 1-2 από τον Άρη Πετρούπολης στο Ατσαλένιο. Στα αθηναϊκά παιχνίδια, πρώτη νίκη για τον Πανιώνιο, ο οποίος επικράτησε της Αγίας Παρασκευής με 4-0, ενώ ο Εθνικός πήρε το ντέρμπι του Πειραιά, επικρατώντας με 0-3 του Ατρομήτου. Ισοπαλίες σε Ταύρο και Πέραμα αντίστοιχα, χωρίς σκορ.

Νίκη για το Χαϊδάρι, 1-0 την Προοδευτική και ανέβηκε στην κορυφή.